3 punkty przywozimy z Józefowa ! 05/06

3 punkty rocznik 05/06 przywozi z Józefowa.

Godzinę po meczu orlików swoje zmagania rozpoczęła starsza drużyna Progresu. Mieliśmy świadomość, że czeka nas bardzo ciężki mecz. Przeciwnicy w poprzednim sezonie awansowali z 1 miejsca z dużą przewagą punktową nad innymi drużynami. Strzelili 74 bramki a stracili tylko 19. Spotkanie przyszło nam rozgrywać na bardzo dużym boisku a pogoda również nas nie rozpieszczała. Mecz rozpoczynamy w dobrym stylu, utrzymujemy się przy piłce i tworzamy kolejne akcje. Udaje nam się strzelić pierwszą bramkę za sprawą Antka. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę sędzia podyktował rzut karny. Niestety nasz bramkarz nie dał rady i do szatni schodzimy z wynikiem 1:1. W pierwszej części tego meczu byliśmy drużyną lepszą aczkolwiek nie potrafiliśmy strzelić więcej goli. Początek drugiej połowy to zdecydowanie lepsza gra Jozefovi. Gospodarze stworzyli kilka akcji jednak to nasza obrona radziła sobie poprawnie w ciężkich momentach. Po około 10 minutach przestoju Kamil i Nikodem odzyskali kontrolę w środku pola a rezerwowi dali dużo świeżości w poczynania naszego zespołu. W konsekwencji strzelamy kolejne bramki. Do siatki przeciwników dwukrotnie trafił Nikodem Łoskot oraz jedną bramkę dołożył Antek Kęsik. Wynik spotkania na 5:1 podwyższył Oskar Jaroń. Cała drużyna zagrała dobre spotkanie mimo iż było widać po chłopach ogromne zmęczenie. Brawa należą się także Konradowi oraz Piórowi za walkę i wkład jaki wnieśli w to spotkanie ! Konrad na pozycji stopera nie popełnił żadnego błędu natomiast Pióro przebiegł w tym spotkaniu kilka dobrych kilometrów.